
Intensiivi: Supermies & brass monkey
Ajankohta: la 29.8. klo 13.00-14.30 (90min)
Ohjaaja: Piia
Taso: Perus ->
Elokuun intensiivillä otetaan haltuun sekä supermies, että brass monkey!
Alkaako sisäreisiin sattua jo ajatuskin kun ohjaaja mainitsee, että seuraavana tehdään supermiestä? Entä valtaako turhautuminen mielen kun polvitaive ei vain löydä tangolle asti vaikka kuinka heittää jalkaa ylös?
Nämä kaksi liikettä valikoituivat intensiivin aiheeksi, sillä molemmat tuppaavat olemaan sellaisia, että niiden kanssa saa oman aikansa taistella ja tuskailla ennen kuin lähtevät sujumaan. Molemmat ovat kuitenkin ehdottomasti opettelun arvoisia lajin peruspilareita, joista saa rakennettua hyvin monipuolisesti kaikenlaisia siirtymiä ja komboja!
Intensiivillä käydään rauhassa pala palalta läpi menot kumpaankin liikkeeseen, sekä taklataan yleisimpiä haasteita näiden kanssa. Oikein tehtynä supermiehen ei tarvitse aiheuttaa tuskaa ja kärsimystä eikä brass monkeyn onnistuminen harmaita hiuksia! Näiden klassikkoliikkeiden saloihin teidät johdattaa lempeällä otteella tankotanssia peräti 14 vuotta meillä opettanut Piia.
Tuu mukaan kääntämään mahdollinen inhokkiliike lemppariks (tai ihan vähintäänkin siedettäväksi)
Hinnasto
| Kultajäsen | veloituksetta | |
| Tuplajäsen | 2 jäsenkäyntiä tai | 25€ |
| Viikkojäsen | 2 jäsenkäyntiä tai | 28€ |
| 5 tai 10 kerran sarjakortilla | 2 rastia kortilta tai | 31€ / 28€* |
| Muut | 31€ / 28€* |
Intensiivi toteutetaan, mikäli ilmoittautuneita on vähintään 6. Mahdollisesta peruuntumisesta ilmoitamme 8h ennen intensiivin alkua tekstiviestitse. Huomaathan, että varaus on sitova.
Täältä löydät varausehdot.
